Strona główna -> TURYSTYCZNIE JESIENIĄ
  • TURYSTYCZNIE JESIENIĄ
  • Liście już opadły, dzień krótki a i temperatury nie takie jak latem, ale czy to może przeszkadzać, gdy chce się chodzić turystycznie w doborowej i wesołej kompani? Na rajd chyba zawsze jest pora.

  • Turystycznie zaprawiona grupa SKKT Oddziału Wielkich Jezior Mazurskich PTTK "Bractwo Chodzikowe" z Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku "zaliczyła następne wydeptane kilometry", tym razem nad Zalewem Wiślanym. Trasa z Kadyn do Fromborka przez Tolkmicko nie tylko okazała się przepiękna o tej porze roku, ale i wymagająca dla nóg i butów gdyż większa część szlaku wiodła nie używanym juz torowiskiem trasy kolejowej z Elbląga do Braniewa. Oczywiście nie zabrakło odwiedzania miejsc związanych z naszym wielkim astronomem Mikołajem Kopernikiem, było też wiele ciekawych informacji dotyczących historii i geografii tej perełki turystycznej jakimi jest Wysoczyzna Elbląska.

  • Pewno niedługo spadnie śnieg i zmieni przyrodniczą scenerię ale dla turystów to tylko pretekst do nowych pomysłów na "wychodzenie" kilometrów, nowe przygody i krajoznawczą wiedzę.

  • Z turystycznym pozdrowieniem A Kowalski

Wszelkie prawa zastrzeżone - Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu.