Strona główna -> "PROFILAKTYCZNA SIŁOWNIA” i "WYCZAI ZAJĄCA"
 • ,,PROFILAKTYCZNA SIŁOWNIA” i ,,WYCZAI ZAJĄCA’’
 • Jak przystało na pierwszy dzień wiosny, 21 marca przywitał mieszkańców Giżycka piękną i słoneczna pogodą. Już od rana w szkole było wesoło, chyba za sprawą tegorocznych kolorów: żółtego i zielonego.

  Mało kto zdaje dziś sobie sprawę z potęgi otaczających nas barw, z tego, że świat kolorów to wibrująca energia, która ma istotny wpływ na nasze zdrowie, emocje czy zachowanie. Na stany depresyjne idealny jest kolor żółty. Wystarczy przystroić swoje otoczenie np. kwiatami w tych barwach i natychmiast radość i uśmiech powinien zagościć na waszych buziach. Zielony to  spokój, harmonia, równowaga wewnętrzna, natura. Kolor ten idealnie nadaje się do relaksacji, gdyż poprzez swoje oddziaływanie rozluźnia i łagodzi napięcia oraz pomaga utrzymać w równowadze energię zarówno fizyczną jak i psychiczną. Pomaga się odprężyć po długiej pracy umysłowej. Wskazany dla osób nadmiernie aktywnych. Kojarzy się najczęściej z wiosną, zatem przywołuje na myśl coś świeżego, nowego, odradzającego się.

  Korzystając z pozytywnych doświadczeń z ubiegłych lat, również w tym roku odbył się finał szkolnej akcji, którą zorganizowały: p. Marzena Trusewicz-Żakiewicz, p. Edyta Trościanko i p. Patrycja Młyniec. Był to finał szkolnej akcji profilaktycznej ,,Profilaktyczna siłownia” (II edycja), której celem było kształtowanie wzorców zachowań i zasad współżycia między ludźmi, promowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz  doskonalenie uczniów w zakresie profilaktyki uzależnień.  

   Akcja  trwała od września 2015r. W związku z tym w szkole były zorganizowane spotkania młodzieży ze specjalistami: p. Adamem Powichrowskim, p. Dorotą Hanną Buszko, p. Gizelą Frojman, z p. Joanna Słowikowską, z p. Tomaszem Ogrodowczykiem, z policją, z terapeutami. Uczniowie uczestniczyli w rozprawach sądowych. Młodzież brała udział w szkolnych konkursach: na film (spot) oraz dotyczącym wiedzy na temat uzależnień. Rozstrzygnięcie tych wszystkich konkursów i podsumowanie całej akcji odbyło się 21.03.2016r.

  Obchody tegorocznej imprezy profilaktycznej rozpoczęły się finałem szkolnych rozgrywek w halowej piłce nożnej (p. Sylwester Choiński). Następnie odbył się pokaz Aikido w wykonaniu Giżyckiego Klubu Aikido – HODOKAN, który został poprowadzony przez ucznia naszej szkoły Patryka Olejniczaka. W trakcie finału odbyło się spotkanie z p. Jackiem Nerkowskim, osobą realizującą program ,,Młodość bez narkotyków” oraz ,,Żyj poza klatką”, wykonawcą muzyki rap.

  Był także przedstawiony skecz, dotyczący życia szkoły, przede wszystkim zabawnych sytuacji, które bardzo często mają miejsce poczas lekcji. Został przygotowany przez  p. Edytę Trościanko. Wystąpili w nim uczniowie kl. 1 TUiSEO, 1 TIK, 3 TUiSEO, 4 TUiSEO, 4 TA. Występ uświetniły wokalnymi popisami: Paulina Cybulko (3 TIK), Weronika Sztekler (2 TAU), Sandra Gembal (1 TUiSEO) przy akompaniamencie Radosława Kusyka (2 TOR) Wielkie zainteresowanie  wzbudził zorganizowany przez p. Wiesława Sakowskiego  turniej jazdy samochodem z talerzem Stewarta.

  Ogromne emocje towarzyszyły konkursom, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i uczniowie gimnazjów: Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2 i Gimnazjum w Wilkasach. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych, które zostały przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego (p. Ewa Poczynek, p. Dariusz Pachucki, p. Sylwester Choiński). Drużyny rywalizowały także w innych mniej typowych konkurenjach, których główną incjatorką była Patrycja Wolska oraz inni uczniowie klasy 4 TA. Drużyny musiały między innymi: przygotować marzannę, mając do dyspozycji gazetę, bibułkę i taśmę klejącą oraz kredki do makijażu twarzy, naśladować odgłosy natury oraz ,,Wyczaić zająca”. Były rzuty do kosza, skoki na skakance oraz zliczanie frekwencji klas o określonej porze. Nad całością przebiegu imprezy czuwali uczniowie: Patrycja Wolska (4 TA) oraz Szymon Nowikowski (3 TUiSEO), którym szczególnie dziękujemy. 

  Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa 1 Technikum Agrobiznesu oraz Gimnazjum w Wilkasach.  Cenne nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

  ,,Dzień wagarowicza” to szczególny dzień. Można go spędzić w szkole, biorąc udział w świetnej zabawie.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za współpracę i zaangażowanie w propagowanie profilaktyki wśród młodzieży oraz uczniom i nauczycielom z giżyckich gimnazjów, biorącym udział w naszej akcji.

  Zapraszamy do udziału w przyszłym roku

   

   

  Marzena Trusewicz-Żakiewicz
  Edyta Trościanko

   

Wszelkie prawa zastrzeżone - Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu.