Strona główna -> Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu profilaktycznego dla gimnazjalistów „Nie daj się wkręcić”
 • Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu profilaktycznego dla gimnazjalistów „Nie daj się wkręcić”
 • 16 marca 2015 r. odbył się drugi etap powiatowego konkursu „Nie daj się wkręcić” zorganizowanego w ramach  programu „Profilaktyczna siłowania” przez Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku  oraz Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku. Osobami bezpośrednio odpowiedzialnymi za realizację konkursu były: Marzena Trusewicz-Żakiewicz i Edyta Trościanko.  Celem konkursu było rozwijanie twórczych umiejętności uczniów szkół gimnazialnych oraz zwiększanie obszaru świadomości młodzieży o zagrożeniach uzależnieniami poprzez zaangażowanie ich do działań profilaktycznych.

   Przez pierwszy etap konkursu przeszły pomyślnie cztery drużyny uczniów szkół gimnazjalnych z terenu powiatu giżyckiego, które przygotowały ciekawe prezentacje multimedialne ściśle związane z tematyką profilaktyki uzależnień . Drugi etap stanowił konkurs wiedzy z zakresu uzależnień. Na tym poziomie młodzież musiała wykazać się wiedzą na temat typów, mechanizmów i faz uzależnień oraz przyczyn i skutków używania środków uzależniających. Ponadto uczniowie musieli posiadać wiadomości z zakresu profilaktyki, przepisów prawa oraz instytucji wspomagających leczenie uzależnienia.

  Prace konkursowe uczniów oceniała komisja, w skład której wchodzili nauczyciele, pedagodzy szkolni oraz dyrektor Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, Pani Ewa Ostrowska. Przyznano następujące miejsca:

   

  I miejsce - Publiczne Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Rynie

  skład drużyny:

  Karolina Bondaruk

  Martyna Cybul

  Anna Szewczyk

  opiekun: Bożena Winiarz i Marcin Żakiewicz

   

  II miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Giżycku

  skład drużyny:

  Patryk Pawłowski

  Anna Pieńkowska

  Weronika Siedlecka

  opiekun: Grażyna Moro

   

  III miejsce - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Giżycku

  skład drużyny:

  Klaudia Goleń

  Julita Kosińska

  Oliwia Mucha

  opiekun: Grażyna Moro

   

  IV miejsce - Publiczne Gimnazjum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Rynie

  skład drużyny:

  Daria Dzadz

  Żaneta Frydrycy

  Sandra Szulczewska

  opiekun: Bożena Winiarz i Marcin Żakiewicz

   

  Uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego konkursu "Nie daj się wkręcić" odbyło się w auli Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku w serdecznej atmosferze i przy smacznym poczęstunku. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem za co zostali nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami.

   Młodzież ze szkół gimnazjalnych chętnie przyjęła zaproszenie organizatorów konkursu na finał "Profilaktycznej siłowni", który odbył się 20 marca 2015 r. na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku.

   
 • Edyta Trościanko

Wszelkie prawa zastrzeżone - Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu.