Strona główna -> Anioły i Diabły w Orszaku Trzech Króli

• Anioły i Diabły w Orszaku Trzech Króli
  • 6 stycznia 2015r., już po raz trzeci, ulicami Giżycka przeszedł Orszak Trzech Króli. Wszyscy, którzy chcieli w tym dniu wziąć w nim udział, zebrali się pod kościołem św. Anny. Po Mszy św. i słowach Biskupa Ełckiego Księdza Romualda Kamińskiego została przedstawiona pierwsza scenka na dworze króla Heroda . Następnie odbył się marsz na Plac Piłsudskiego. Na miejscu, przy stajence ze Świętą Rodziną, wszyscy wysłuchali przepięknych kolęd i mogli aktywnie włączyć się w ich śpiewanie.

Podczas marszu między ludźmi można było dostrzec Dobre Duchy-Anioły oraz Duchy Złe- Diabły, które toczyły ze sobą „walkę”. Zło kusiło dzieci pięknymi, dużymi, lecz nieprawdziwymi lizakami, natomiast Anioły nagradzały za wybór dobra słodkimi lizakami. Było bardzo wiele uśmiechu na twarzach nie tylko u najmłodszych, ale też i u nieco starszych osób.

W rolę Aniołów i Diabłów wcielili się, niektórzy nie po raz pierwszy, uczniowie naszej szkoły: Milena Rakowska, Kamil Sosnowski, Marian Przęzak (kl.3TRŚ), Magdalena Więcek, Karol Bystrek (kl.3TB) oraz Agata Ogrodowczyk (kl.2 TIK).
    Jak co roku wiele osób chciało mieć z nami zdjęcia, do których z chęcią pozowaliśmy i sprawiało nam to wielką radość.
    Szkolnymi organizatorkami naszej grupy były Panie Violetta Arian i Krystyna Piotrowska. W czasie marszu wspierała nas również Pani Grażyna Nerek.

Milena Rakowska