Strona główna -> Młodzież na Litwie

• Młodzież na Litwie
  • Uczniowie Zespołu Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku 12 czerwca uczestniczyli w spotkaniu tematycznym „Modernizacja zabytkowych i adoptowanych budynków edukacyjnych w Polsce i na Litwie, które odbyło się Szkole Rzemiosł Artystycznych w litewskim Alytusie.
  • Młodzież brała udział w wykładach na temat odtworzenia obiektów dziedzictwa kulturowego w regionie Alytus, modernizacji i adoptowania historycznych budynków edukacyjnych w Polsce i na Litwie. Prelegentami byli specjaliści z dziedziny budownictwa. Stronę polską reprezentował profesor Politechniki Białostockiej Władysław Ryżyński. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć zmodernizowane obiekty: gimnazjum i centrum sportowe - Stadion Alytus City Centre.
  • Pokaz odnowionych obiektów był połączony z wykładem na świeżym powietrzu, co bardzo uatrakcyjniło wykłady.
  • Małgorzata Iwaszkiewicz