Strona główna -> "Energy week" w ZSKŚiA w Giżycku
 • "Energy week" w ZSKŚiA w Giżycku
 • W dniach 13-17.02.2017r. w ZSKŚiA odbył się tydzień energetyki po hasłem ,,Energy week".

  Młodzież mogła wykazać się swoją wiedzą i zdolnościami manualnymi uczestnicząc w konkursach oraz w konkretnych działaniach związanych z zagadnieniem energii. Uczniowie klas ,,energetycznych" tzn. Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej mieli do wykonania konkretne zadania:

  kl. II - dokonała pomiaru natężenia oświetlenia  w salach lekcyjnych i opracowała wyniki

  kl. III - przygotowała i przeprowadziła grę edukacyjną  - ,,Energetyczne podchody" dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Giżycku

  kl. IV - sprawdziła i oceniła testy uczestników konkursu wiedzy o OZE oraz modele turbin wiatrowych.

   

  Pozostałe klasy - ,,nieenergetyczne" brały czynny udział w konkursach: wiedzy o OZE oraz na model turbiny wiatrowej. W rywalizacji klas zwyciężyła klasa 1 Technikum Budowlanego przed klasą 2, 3 i 1 Technikum Agrobiznesu.

  Na lekcjach chemii w klasach I p. Marzena Trusewicz-Żakiewicz omawiała wraz z uczniami zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii. Pozostali nauczyciele na swoich lekcjach również wykorzystywali zagadnienia związane z OZE. Podczas jednej z długich przerw w szkole była rozdawana darmowa, energetyczna czekolada.

  Gościliśmy uczniów kl. III Gimnazjum nr 2 w Giżycku, którzy bardzo chętnie uczestniczyli w przygotowanej zabawie. Gimnazjaliści gościli na różnych lekcjach, na których musieli wykonać różnorodne zadania. Dzięki tej wizycie mogli lepiej poznać naszą szkołę.

  Dzięki tym przedsięwzięciom uczniowie zwrócili uwagę na zagadnienia związane z OZE oraz wzrosła ich świadomość w tej przyszłościowej dziedzinie.

  Marzena Trusewicz-Żakiewicz

Wszelkie prawa zastrzeżone - Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu./tr>