Strona główna -> DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA I AGROBIZNESU
  • DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO W ZESPOLE SZKÓŁ KSZTAŁTOWANIA ŚRODOWISKA I AGROBIZNESU
  • W dniu 19.03.2015 roku w Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu z inicjatywy nauczycielek języka niemieckiego p. Patrycji Młyniec, p. Barbary Zawiślak odbył się Dzień Języka Niemieckiego.
  • Uczestniczyli w nim uczniowie ZSKŚiA oraz uczniowie I LO. Pan Dyrektor Jarosław Kulhawik wraz z wice Dyrektorami p. Dariuszem Radziulewiczem i p. Robertem Płatoszem uroczyście otworzyli Dzień Języka Niemieckiego.
  • Zaproszone było również grono pedagogiczne. Uczestnicy na początku pisali konkurs z języka niemieckiego z zakresu leksyki. Następnie przedstawiali prezentacje multimedialne na temat historii, literatury, zwyczajów tradycji Niemiec oraz krajów niemieckojęzycznych. Przerywnikiem podczas prezentacji multimedialnych był quiz na temat Niemiec. Uczniowie za poprawne odpowiedzi otrzymywali upominek. Na koniec imprezy został zorganizowany poczęstunek. Uczniowie ZSKŚiA oraz LO 1 przygotowali plakaty niemieckojęzyczne, które powieszono w szkole. Można było także zobaczyć wystawę na temat Niemiec w holu głównym szkoły. Przygotowania uczniów wraz z nauczycielami do Dnia Języka Niemieckiego trwały długo, ale było warto…
  • Dzień Języka Niemieckiego został bardzo pozytywnie odebrany przez młodzież, nawiązano współpracę między szkołami LO 1 i ZSKŚiA. Uczniowie zdobyli dużo ciekawych informacji na temat języka, który wybiorą jako przedmiot maturalny.
  • Celem Dnia Języka Niemieckiego było uświadomienie młodzieży jak ważna jest znajomość języka obcego. Około 100 milionów osób posługuje się językiem niemieckim jako językiem ojczystym co oznacza, że język niemiecki znajduje się w pierwszej dziesiątce najczęściej używanych języków w Europie.
  • Na prośbę uczniów i bardzo pozytywnej opinii impreza tego typu i współpraca między szkołami będzie kontynuowana w następnych latach. 
  • Patrycja Młyniec

Wszelkie prawa zastrzeżone - Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu.