Strona główna -> V OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU

• V OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU
  • W dniach 26-27 marca 2015 roku odbył się już V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Architekturze Krajobrazu w Gdańsku. Tematem olimpiady był „Ogród z recyklingu”. Udział w konkursie wzięły uczennice klasy IV Technikum Architektury krajobrazu: Anna Wolańska, Angelika Jurkiewicz i Justyna Plaga pod opieką nauczyciela Magdaleny Kameckiej.

• Dnia 26 marca, gdy już dojechałyśmy do Gdańska miałyśmy niecałe 5 minut aby przygotować się, poznać nasze stanowisko pracy oraz przeanalizować wytyczne projektu. Z determinacją pracowałyśmy, aby wykonać projekt w miarę naszych możliwości, lecz to nie takie łatwe jak się wydaję. Czas jaki miałyśmy do dyspozycji to 3 godziny. Do wykonania było: stworzenie projektu koncepcyjnego, wizualizacji ,nawierzchni, ławki oraz rabaty. Wszystkie drużyny otrzymały te same rośliny oraz elementy, które mogliśmy wykorzystać. W międzyczasie komisja zadawała nam pytania wynikające z naszego projektu. Rywalizacja była duża, startowało 30 drużyn z całej Polski.

• Nasz wysiłek i trud się opłacił, doprowadził nas do zajęcia 4 miejsca . W nagrodę otrzymałyśmy dyplom oraz drobne upominki ogrodnicze, które przekazałyśmy szkole. Podsumowując udział w konkursie to jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń w naszym życiu, niezmiernie się cieszymy, że ludzie docenili nasz wysiłek oraz pracę. Czekamy na kolejne tego typu doświadczenia, i jak najbardziej polecamy cały ten konkurs uczniom młodszych klas. Atmosfera, ludzie oraz organizacja, jak najbardziej na 5!